Достапни линкови

logo-print

Дваесетмина повредени во експлозија на бомба во Украина


Дваесетмина луѓе се повредени во експлозија на бомба во градот Мелитопол во Украина. Петорица од повредените се хоспитализирани со потешки повреди. Експлозијата настанала откако две непознати лица влегле во банката, оставиле два пакети и избегале.
XS
SM
MD
LG