Достапни линкови

logo-print

Пронајдени остатоци од авион близу Бразил


Бразилската авиација пронајде остатоци од авион во близина на островот Фернандо де Норонха. За сега нема сигурни информации дека остатоците се од авионот на Ер Франс кој исчезна близу оваа локација. Потрагата по авионот во кој имаше 228 патници и членови на екипажот продолжува.
XS
SM
MD
LG