Достапни линкови

logo-print

Брод на американската флота доплови во Тобрук


Брод на американската флота денеска вплови во Либиското пристанипште Тобрук. Станува збор за прв американски воен брод кој ја посети северноафриканската земја по 40 години. Африканската команда на американската војска соопшти дека посетата била со цел подобрување на соработката меѓу Либија и Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG