Достапни линкови

logo-print

Триесетина уапсени по немирите во Захедан


Иранското судство соопшти дека триесетина луѓе се уапсени поради немирите во градот Захедан, во јужниот дел на земјата. Немирите во овој град настанаа по бомбашки напад на шиитска џамија минатата недела при кој 25 луѓе загинаа. Иранските власти известија дека шест луѓе загинале во немирите кои настанаа по нападот на џамијата.
XS
SM
MD
LG