Достапни линкови

logo-print

Цената на нафтата расте


Цената на нафтата на светските берзи достигна највисоко ниво годинава, над 68 долари за барел, поради информациите дека попушта глобалната рецесија. Инвеститорите сметаат дека сега ќе почне да расте и побарувачката за енергија.
XS
SM
MD
LG