Достапни линкови

logo-print

САД ги осудија изборите во Јужна Осетија


Соединетите Држави ги осудија неделните избори во Јужна Осетија, оценувајки ги за нелегални. Стејт Департментот оцени дека изборите се уште еден чекор назад во барањето мирно решение за конфликтот во Јужна Осетија и повтори дека Соединетите Држави и натаму го подржуваат територијалниот интегритет и суверенитет на Грузија.
XS
SM
MD
LG