Достапни линкови

logo-print

Промени во Дау Џоунс индустрискиот индекс


Гигантот за вмрежување, компанијата „Сиско Системи“ ќе го замени банкротираниот „Џенерал Моторс“ во Дау Џоунс индустрискиот индекс. На местото на „Ситибанк“ ќе се најде гигантот во осигурителниот бизнис „Травелерс Компанис“. Промените на Дау Џоунс ќе стапат на сила од осми јуни.
XS
SM
MD
LG