Достапни линкови

logo-print

Нафта за Турција од иранскиот курдски регион


Курдскиот регион во Иран денеска започна со извоз на сирова нафта во Турција. Ирачкиот претседател Јалал Талабани денеска присуствуваше на церемонијата која го означи почетокот на извозот. На свеченоста не се појавија владини претставници од Шиитската заедница.
XS
SM
MD
LG