Достапни линкови

logo-print

Продолжија судирите со талибанците во долината Сват


Судири од поголеми размери и денеска се регистрирани во долината Свот во Пакистан. Пакистанската војска соопшти дека извела операција за ослободување на градот Чарбах, во северниот дел на долината кој го држат талибанските милитанти. За сега нема детални информации за жртви. Според воени извори, 18 талибанци загинале во долината Сват во изминативе 24 часа во судирите со пакистанските војници.
XS
SM
MD
LG