Достапни линкови

logo-print

Опозициска поддршка за претседателската кандидатура на Карзаи


Две поголеми авганистански опозициски партии ја подржаа кандидатурата на претседателскиот кандидат Хамид Карзаи на претстојните претседателски избори во таа земја, закажани во август годинава. Хаџи Мохамед Мохакик, лидер на партијата Хезби Вахдат ја потврди поддршката за Карзаи, одлука која оваа опозициска партија ја донесла по состанокот одржан во саботата.
XS
SM
MD
LG