Достапни линкови

logo-print

Израел сака Москва да го убеди Иран околу нуклеарната програма


Шефот на израелската дипломатија Авигдор Либерман утре ќе оди во Москва со цел на на руските лидери да им ја изрази израелската загриженост за иранската нуклеарна програма. Тој треба да се сретне со рускиот претседател Дмитриј Медведев, со премиерот Владимир Путин и со министерот за надворешни работи Сергеј Лавров. Израел сака Русија да го притисне Иран да се откаже од неговата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG