Достапни линкови

logo-print

Втор круг од локалните избори во Хрватска


Во Хрватска денеска се одржува вториот круг од локалните избори. Годинашните избори се според измените законски правила, бидејќи гласачите за прв пат непосредно избираат општински началници, градоначалници и нивни заменици. Претходно се гласаше само за политичка партија која во согласност со изборните резултати поставуваше свои кандидати.
XS
SM
MD
LG