Достапни линкови

logo-print

Избори за градоначалник на главниот град на Ерменија


Во главниот град на Ерменија, Ереван денеска се одржуваат избори. Тоа се први избори во таа земја од минатогодишните претседателски кои беа проследни со насилство. Тогаш во судирите на опозицијата со полицијата загинаа десет луѓе. Еден од фаворитите за градоначалник на Ереван е и лидерот на опозицијата и поранешен шеф на државата Левон Тер Петросјан.
XS
SM
MD
LG