Достапни линкови

logo-print

Пакистанките сили ја завршуваат офанзивата против талибанцитеПакистанскиот министер за одбрана Сајед Атар Али изрази уверување дека за два до три дена ќе заврши воената операција против талибанците во долината Сват. Според него, таму во моментот преостанало, како што изјави, да се заврши уште само пет до десет насто од работата. Пакистанските власти претходно соопштија дека ја презеле контролата врз Мингора, најголемиот град во Долината Сват.
XS
SM
MD
LG