Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја можеби се подготвува за лансирање нова ракета


Разузнавачки сателити откриле движења кои укажуваат дека Северна Кореја можеби се подготвува да префрли уште една ракета со голем дострел до местото за лансирање, соопштија денеска јужнокорејски официјални лица. Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска го предупреди Пјонгјанг дека Вашингтон брзо ќе реагира доколку оваа земја со своите постапки ги загрози САД или американските сојузници во Азија.
XS
SM
MD
LG