Достапни линкови

logo-print

Секретарот за финансии на САД во посета на Кина


Американскиот секретар за финансии Тимоти Гејтнер денеска отпатува во официјална посета на Кина, каде што со највисоките претставници на оваа земја ќе разговара за економската соработка и за чекорите за надминување на последиците од економската криза. Гејтнер в понеделник и во вторник ќе се сретне со кинеските претставници, меѓу кои и со претседателот Ху Џинтао.
XS
SM
MD
LG