Достапни линкови

logo-print

Иран погуби тројца обвинети за бомбашкиот напад врз џамија


Иранските власти денеска погубија со бесење три лица обвинети дека учествувале во бомбашкиот напад врз шиитска џамија во југоисточен Иран, при што загинаа 25 луѓе. Претставник на министерството за правда изјави дека обвинетите внесле во Иран експлозив и им го дале на лицата кои го извеле нападот. Тој соопшти дека на обвинетите им е судено и оти имале адвокати кои им ги определил судот.
XS
SM
MD
LG