Достапни линкови

logo-print

Гранатирање во близина на Санкт Петерсбург по грешка


Руската армија соопшти дека еден нејзин воен брод, по грешка бомбардирал село во близина на Санкт Петерсбург. Бродот бил на воена вежба и погодил неколку куќи во близина на селото, но никој не бил повреден.
XS
SM
MD
LG