Достапни линкови

logo-print

Пакистанските сили убиле 28 милитанти во долината Сват


Пакистанската Војска соопшти денеска дека војниците уништиле уште едно гнездо на милитантите и убиле 28 од нив во рамките на офанзивата во долината Сват. Информациите за операциите во селото Пеошар не можат да бидат потврдени од независни извори. Според пакистанската армија над 1200 милитанти се убиени во конфликтот. Околу 2,4 милона луѓе избегаа од регионот во кој армијата се бори со талибанците
XS
SM
MD
LG