Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја со дополнителна само одбрана


Северна Кореја денеска се закани со дополнителни мерки за самодбрана доколку Обединетите Нации решат да спроведат санкции поради неодамнешната нуклеарна проба. Во Советот за Безбедност моментално се разгледува одговорот на севро корејската провокација. Вчера американските и јужно корејските сили ја подигнаа воената готовност на највисоко ниво од 2006 година.
XS
SM
MD
LG