Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат протестите на опозицијата во Грузија


Опозиционите демонстранти во Грузија и денеска ги продолжија протестите, барајќи оставка од претседателот Михаел Саакашвили. Од девети април опозиционите активисти се собираат во центарот на градот секој ден, барајќи оставка од Саакашвили кого го обвинуваат за лошо раководење на минатогодишната војна со Русија, како и за зголемување на автократското владеење.
XS
SM
MD
LG