Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес во Централна Америка


Силен земјотрес со интензитет од 7,1 степени според Рихтеровата скала бил регистриран денеска на островот Роатан карипскиот брег на Хондурас. Американскиот Геолошки институт соопшти дека епицентарот бил на 10 километри под морското дно. Институтот предупреди на можна опасност од цунами на бреговите на Хондурас и Белиз.
XS
SM
MD
LG