Достапни линкови

logo-print

Косовските медиуми за откажаната посета на Сејдиу на Македонија


Косовските медиуми денеска големо внимание му посветуваат на откажувањето на посетата на претседателот на Косово Фатмир Сејдиу на Македонија поради тоа што не бил подготвен негов официјален пречек. Притоа се оценува дека Сејдиу со тоа покажал оти не го прифаќа потценувањето од Скопје. Дневникот ,,Коха Диторе,, наведува дека со тоа привремено биле окончани пораките за промоција на добрите односи меѓу двете пријателски земји.
XS
SM
MD
LG