Достапни линкови

logo-print

Палестинскиот претседател Махмуд Абас во Вашингтон


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Тој вчера имаше разговори со американскиот државен секретар Хилари Клинтон која изјави дека Вашингтон сака Израел веднаш да го запре ширењето на еврејските населби.
XS
SM
MD
LG