Достапни линкови

logo-print

Министерски состанок на ОПЕК во Виена


Денеска во Виена се одржува министерски состанок на ОПЕК од кој се очекува да бидат задржани сегашните квоти на производство на нафата што се должи на зголемената побарувачка. Тоа, според експертите, е сигнал дека светската економија почнува да заздравува. Цената на нафтата во изминативе две недели порасна на шеесет долари за барел.
XS
SM
MD
LG