Достапни линкови

logo-print

Натпревар во рамките на Лигата на шампиони во Рим


Денеска на стадионот во Рим ќе биде одлучено кој фудбалски клуб ќе го носи епитетот најдобар во Европа, на натпреварот во рамки на Лигата на шампионите. За титулата ќе се борат Манчестер Јунајтед и Барселона. Манчестер досега три пати го има освоено трофејот, а Барселона два пати.
XS
SM
MD
LG