Достапни линкови

logo-print

Скандал во Центар за рехабилитација на наркозависници во Србија


Српската православна црква денеска го отпушти отецот Бранислав Перановиќ раководител на Духовниот центар за рехабилитација на зависници од дрога во Црна Река, на околу 300 километри оддалеченост од Белград. До овој чекор доаѓа откако српските медиуми објавија видео снимки на кои се гледа злоставување и тепање на зависниците кои се наоѓале на рехабилитација. Побарано е затворање на Центарот, а српското обвинителство соопшти дека го следи случајот.
XS
SM
MD
LG