Достапни линкови

logo-print

Повторно евакуирана зградата на Европската Комисија


Ден откако по минатонеделниот пожар беше отворена зградата на Европската Комисија, денеска персоналот бил повторно евакуиран откако се огласил противпожарниот аларм. Во зградата истекол млаз топла вода, за време на поправка на пумпа. Агенциите јавуваат дека едно лице, техничар, се здобил со изгореници и е хоспитализиран. Алармот се огласил во моментот додека претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо држел прес-конференција.
XS
SM
MD
LG