Достапни линкови

logo-print

15 цивили повредени при експлозија во Ирак


Најмалку 15 цивили биле повредени денеска при експлозија на автомобил бомба во близина на здравствен комплекс, западно од Багдад. Ирачката полиција соопшти дека автомобилот-бомба бил паркиран во област во која биле стационирани повеќе клиники во ирачкиот град Абу Граиб. Засега не е соопштено дали има и загинати.
XS
SM
MD
LG