Достапни линкови

logo-print

Хуманитарните проблеми во светот се поголемиМеѓународниот комитет на Црвениот Крст соопшти денеска дека имал рекордни трошоци во минатата година поради растечките хуманитарни проблеми во светот. Најмногу пари биле потрошени за помош во Судан, Сомалија, Ирак и Авганистан, како и за палестинските територии и Шри Ланка. Црвениот Крст дистрибуирал околу 121 илјада тони храна, што е двојно повеќе во однос на 2007-ма година.
XS
SM
MD
LG