Достапни линкови

logo-print

Крај на рецесијата во САД до крајот на годинава


Над 90 насто од економистите предвидуваат дека рецесијата во Соединетите Држави ќе заврши годинава. Во истражувањето на Националното здружение за економија, се додава дека и покрај тоа, невработеноста годинава ќе расте, бидејки компаниите нема да брзаат со нови вработувања се додека не бидат сигурни во економското заздравување.
XS
SM
MD
LG