Достапни линкови

logo-print

Нова масовна гробница откриена во БиХ


Нова масовна гробница која веројатно ги содржи останките на околу триесетина жртви на масакрот во Сребреница, извршен на крајот од војната во Босна и Херцеговина e пронајдена во реонот на Источна Босна. До моментот ги ексхумиравме останките на девет лица, но очекуваме да ги откриеме останките на најмалку дваесет жртви, изјави портпаролот на босанската комисија за исчезнати лица Лејла Ченгиќ. Масовната гробница била откриена во селото Мршиќи, западно од Сребреница.
XS
SM
MD
LG