Достапни линкови

logo-print

Тројца американци загинале во Фалуџа


Американската армија денеска соопшти дека тројца американци загинале, откако нивниот конвој налетал на мина поставена на пат во ирачкиот град Фалуџа. Во конвојот се наоѓале неколку американски војници и владини претставници, а меѓу загинатите се еден војник, претставник од Стејт Департментот и еден цивил кој работел за Одбранбениот сектор. Нападот се случил вчера.
XS
SM
MD
LG