Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат протестите во Грузија


Неколку илјади опозициони активисти маришираа денеска на стадионот во главниот грузиски град Тбилиси, во рамки на повеќе од едномесечните протести против претседателот Михаел Саакашвили. Денешните протести се случуваат на денот кога Грузија ја одбележува независноста од Советскиот Сојуз, но властите ја откажаа вообичаената воена парада за да не дојде до конфронтации со опозиционите демонстранти.

XS
SM
MD
LG