Достапни линкови

logo-print

Властите во Шри Ланка држат околу девет илјади Тамилски Тигри


Властите во Шри Ланка соопштија дека држат повеќе од девет илјади поранешни борци од редовите на Тамилските Тигри. Повеќето од нив ќе бидат испратени на ,,рехабилитација и професионален тренинг“, а околу 1 600-тини ќе бидат задржани на испитување за поврзаност со евентуални ,,терористички напади“. Минатата недела властите во Шри Ланка прогласија победа над Тамилските Тигри, по 25 годишни борби.
XS
SM
MD
LG