Достапни линкови

logo-print

Германија во тешка рецесија


Германската економија западна во најголема рецесија од 1970 година од кога се водат квартални статистички податоци. Бруто општествениот производ паднал за 3,8 насто во однос на последните 3 месеци од минатата година и тоа се случува 4 пат по ред.
XS
SM
MD
LG