Достапни линкови

logo-print

Двоцифрен пад на руската економија


Руската економија во Април паднала за 10,5 насто во однос на истиот месец лани. Според рускиот заменик министер за економија Андерј Клепач, изјави дека ГДП то паднало за 9,8 насто во првите 4 месеци во споредба со 2008.
XS
SM
MD
LG