Достапни линкови

logo-print

Топлото време кобно за четири лица во Сисак


Четири постари луѓе починале вчера во хрватскиот град Сисак, поради температурите од 30 степени и наглите промени на притисокот, соопшти хрватската полиција и Службата за Итна помош. Хрватската државна агенција ХИНА објави дека воздушниот притисок во Сисак во периодот од 12 до 15 часот бил 1018,3 хектопаскали, највисок во Хрватска.
XS
SM
MD
LG