Достапни линкови

logo-print

Седум лица загинаа во Авганистан


При експлозија на бомба поставена на пат во јужната авганистанска провинција Забул загинале четворица цивили, соопштија локални претставници. Во друг одвоен инцидент во провинцијата Хелманд во операција на американските сили против талибанските бунтовници, биле убиени три лица, додека една жена и дете биле повредени. Во соопштението од американските сили не е наведено дали убиените се милитанти или цивили.
XS
SM
MD
LG