Достапни линкови

logo-print

Претседателот Обама не ги води САД во социјализам


Американскиот министер за финансии Тимоти Гајтнер ги оцени за смешни наводите на опозиционите републиканци дека администрацијата на претседателот Барак Обама ја води земјата во социјализам. Во интервју за Вашингтон Пост, Гајтнер изјави дека администрацијата презема исклучителни мерки со цел да ја заштити американската економија и да ја совлада кризата.
XS
SM
MD
LG