Достапни линкови

logo-print

Еден починат по тепачката во индускиот храм во Виена


Австриската полиција соопшти денеска дека починал еден од повредените во тепачката меѓу две групи верници во храмот на индуските Сики во Виена. Во вчерашната тепачка во која биле користени ножеви и огнено оружје беа повредени 16 луѓе.
XS
SM
MD
LG