Достапни линкови

logo-print

Потпишан договор за гасовод од Иран до Индија


Иран и Пакистан потпишаа договор за изградба на гасовод со кој би се овозможило иранскиот гас да се пренесува до Индија преку Пакистан. Според информации од новинските агенции, договорот во Техеран го потпишале пакистанскиот и иранскиот претседател Азиф Али Зардари и Махмуд Ахмадинеџад.
XS
SM
MD
LG