Достапни линкови

logo-print

Израел лут на Русија поради врските со Хамас


Официјален Израел соопшти дека е разочаран што руската влада одлучила да ги продолжи односите со палестинското милитантно движење Хамас. Соопштението доаѓа по саботната средба на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров со првиот човек на Хамас Калед Мешаал.
XS
SM
MD
LG