Достапни линкови

logo-print

Втор случај на „свински грип“ во Русија


Во Русија е регистриран и втор случај на свински грип. Човек од Калуга, југоисточно од Москва, се разболел пред неколку дена, на враќање од меден месец во Доминиканската Република. Неговата сопруга исто така покажува одредени симптоми на болеста.
XS
SM
MD
LG