Достапни линкови

logo-print

30 повредени во напад на индиски религиозен храм во Виена


Полицијата во Австрија соопшти дека околу 30 лица биле повредени, некои сериозно, во вооружен напад што денеска се случил во индиски религиозен храм во Виена. Како што се јавува, вооружена група влегла во храмот на индсиката религиозна заедница и отворила оган. Полицијата ги уапсила сите петмина напаѓачи. Дел од повредените биле транспортирани со хеликоптери и возила на тина помош во неколку болници.
XS
SM
MD
LG