Достапни линкови

logo-print

Пакистанската армија убила 10 милитанти


Пакистанската армија соопшти дека убила 10 милитанти во последните 24 часа во северозападната Долина Сват, каде безбедносните сили водат битки со талибанските бунтовници за преземање на контролата врз главниот град во оваа област Мингора. Армијата информираше и дека 14 милитанти биле уапсени. Пакистанските безбедносни сили соопштија дека напредуваат во преземањето на контролата врз градот Мингора, а со бунтовниците се водат улични битки. Армијата зазела неколку клучни раскрсници и три најголеми плоштади во градот.XS
SM
MD
LG