Достапни линкови

logo-print

Најмалку 11 загинати при метеж на концерт во Мароко


Најмалку 11 лица загинале, а 40-тина се повредени при стампедо кое се случило за време на концерт во Мароко, соопшти полицијата во оваа земја. Околу 70 илјади луѓе присуствувале на синоќешниот концерт на пеачката ѕвезда во оваа земја Абделазиз Стати, а според полицијата меѓу луѓето настанал општ метеж и паника откако се урнал дел од метална ограда.
XS
SM
MD
LG