Достапни линкови

logo-print

Обама го предложи астронаутот Болден за шеф на НАСА


Американскиот претседател Барак Обама го предложи поранешниот астронаут Чарлс Болден за шеф на Американската вселенска агенција НАСА, соопшти Белата Куќа. Доколку Сенатот го потврди именувањето на Болден, тој ќе стане првиот афроамериканец и втор астронаут на чело на НАСА.
XS
SM
MD
LG