Достапни линкови

logo-print

Седум лица уапсени за неодамнешниот напад во Каиро


Египетското министерство за внатрешни работи соопшти дека уапсило седум лица кои и припаѓале на група поврзана со Ал Каеда, осомничени за нападот што во фебруари беше изведен на пазар во Каиро, при што загина француски тинејџер. Египетското министерство информираше дека групата исто така планирала напади и врз други туристички области во Египет, како и врз нафтените резерви, западно од Каиро.
XS
SM
MD
LG