Достапни линкови

logo-print

Кина со туризам економски ќе ја развива провинцијата Сичуан


Кина денеска соопшти дека ќе го промовира туризмот во некои области погодени од минатогодишниот катастрофален земјотрес во провинцијата Сичуан, со цел да се придонесе за економско заздравување на регионот. Околу 87 илјади лица загинаа, а милиони лица останаа без своите домови во земјотресот со јачина од осум степени што минатата година ја погоди провинцијата Сичуан.
XS
SM
MD
LG